چلک کجاست؟

10بهمن1402
0 نظر

مشکلات شهر نشینی و شرایط دشوار اقتصادی سبب شده تا افراد برای گذراندن اوقات فراقت خود به دنبال مکانی آرام و مناسب باشند. آب و هوای مناسب ، سرسبزی جنگل و آبی دریا همه را می توان به صورت یک جا در بعضی شهرهای شمالی مشاهده کرد. وجود چنین مواهبی کنار هم سبب شده تا افراد زیادی علاقه مند به گذراندن اوقات فراقت خود در این شهرها باشند و اقدام به خریدویلادرشمال نمایند.
شهرهایی مانند نوشهر، متل قو ، نمک آبرود ، رامسر ، محمودآباد ، نور ، رویان و کلارآباد را می توان جزو شهرهایی دانست که هم برای زندگی مناسب هستند و هم برای سرمایه گذرای می توان روی آن ها حساب کرد.

نقاط روستایی این شهرها به دلیل اینکه در حاشیه ی جنگل واقع شده اند و در عین حال فاصله ی کمی با مرکز شهر دارند مورد توجه افراد غیر بومی قرار گرفته است. نوشهر که یکی از این شهرهای شمالی است روستاهای زیادی را در خود جای داده که برخی از این روستاها بسیار شناخته شده هستند و خرید و فروش زمین و ویلا در آن بسیار رواج دارد. یکی از این روستاها که توانسته خوش بدرخشد روستای چلک می باشد.
چلک در فاصله ی 10 کیلومتری از نوشهر و در حاشیه ی جنگل واقع شده است. چلک به دلیل اینکه در دامنه ی کوه واقع شده منظره ای بسیار زیبا دارد و مورد توجه افراد غیر بومی قرار گرفته است به گونه ای که افراد غیربومی و مشهوری همچون علی دایی و علی پروین اقدام به خریدویلادرچیلک کرده اند. همچنین احداث کاخ ریاست جمهوری در دوران ریاست آقای هاشمی رفسنجانی یکی از دلایل دیگر برای توجه کردن به این منطقه شده است.

در بخش ساحلی چلک آپارتمان، هتل پنج ستاره و شهرک ساحلی لوکس نیز بنا شده است و فرصت را برای استفاده ی گردشگران از این منطقه فراهم کرده است.
قیمت زمین در چلک به نسبت سایر روستاها بیشتر است و سرمایه گذاری در چلک در غالب خرید و ساخت ویلا در چلک می باشد.
نخستین نکته ای که افراد غیربومی برای خریدویلادرشمال به آن توجه می کنند سکوت ، امنیت و زیبایی منطقه است. چلک همه ی این موارد را کنار هم دارد و می توان آن را مکانی مناسب برای اقامت در شمال دانست.

پیام بگذارید