خریدویلابهتراست یاآپارتمان برای سرمایه گذاری درشمال

1اسفند1402
0 نظر

شهرهای شمال کشور دارای آب و هوای خوش و جاذبه های گردشگری زیادی است که بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری برای خرید ویلا یا آپارتمان است. بنابراین اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در بهترین ناحیه آب و هوایی را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم در شهرهای شمالی با خرید ویلا یا آپارتمان سرمایه گذاری کنید. البته برای خرید ویلا یا آپارتمان در نواحی شمالی باید همه جوانب را مورد بررسی قرار دهید و به همه مزایا و معایب خرید ویلا یا آپارتمان توجه داشته باشید تا براساس آنها بهترین سرمایه گذاری را انجام دهید.

خرید آپارتمان یا ویلا


با خرید آپارتمان در نواحی شمالی باید به این نکته توجه داشته باشید که شما با خریدویلا با دیگر همسایگان در یک ساختمان در واحدهای جداگانه زندگی خواهید کرد به همین دلیل مسولیت ها و محدودیت هایی نیز با توجه به زندگی آپارتمان نشینی خواهید داشت. قواعد آپارتمان نشینی برای همه ساکنین محترم است و همه ساکنین باید قوانین را رعایت کنند. البته با خرید ویلا وضعیت فرق می کند و شما صاحب کل ملک و زمین خواهید بود و خبری از قوانین آپارتمان نشینی نیست و خودتان در ویلا به تنهایی زندگی خواهید کرد. از تفاوت های موجود بین خرید ویلا یا آپارتمان این است که برخی از افراد عقیده دارند که آپارتمان نشینی با وجود حضور همسایگان و نگهبان بهتر است و از فضای بزرگتر ویلا واهمه دارند اما جای هیچ نگرانی نیست بلکه با پیدایش دستگاه های پیشرفته و کار گذاشتن دستگاه ها در ویلا می توان امنیت ویلا را نیز بالا برد. از موارد دیگر می توان به امکانات ویلا یا آپارتمان اشاره کرد. اگرچه دکوراسیون داخلی آپارتمان شیک و جمع و جورتر است اما با خرید ویلا شما می توانید از فضای بیشتری برخوردار باشید و ایده های جدید و خلاقانه زیادتری را با کاشتن انواع گیاهان و گل ها پیاده سازی کنید. البته در زمان خرید ویلا یا آپارتمان باید به این نکته دقت داشته باشید که ویلا با توجه به فضای بیشتری که دارد نیاز به مراقبت های زیادتری دارد و البته هزینه های زیادتری نیز برای مراقبت و امنیت ساختمان باید بپردازید.


مقایسه ویلا یا آپارتمان


برای مقایسه کردن خرید ویلا یا اپارتمان باید همه جوانب را مورد بررسی قرار داد در حقیقت بررسی کردن برخی از موارد موجب تصمیم گیری نهایی و موفق در انتخاب سرمایه گذاری در بخش ویلا یا آپارتمان خواهد شد.

قیمت ویلا نسبت به آپارتمان در شمال


در زمان خرید ویلا یا آپارتمان توجه ویژه ای به قیمت هر کدام برای سرمایه گذاری در نواحی شمالی می شود.البته نمی توان به طور قطع بیان کرد که ویلا از آپارتمان گران تر خواهد بود در واقع ممکن است یک آپارتمان لوکس و شیک در یک نقطه از نواحی شمالی گران تر از ویلای بیرون شهری باشد. البته قیمت ویلا نیز با توجه به محل قرار گیری و موقعیت آن متفاوت است. البته ویلاهایی که متراژ زیادتر و فضای سبز بیشتری دارند در مقایسه با آپارتمان قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. این روزها بیشتر معماران ویلاهای لوکس و شیک اما با متراژ پایین تری را در نواحی شمالی طراحی می کنند بنابراین می توان ویلاهای زیبا و لوکسی را با قیمت مناسب خرید


دغدغه‌ها و قوانین آپارتمان نشینی


آپارتمان از چندین واحد تشکیل شده است که همه نسبت به امکانات موجود در آپارتمان از جمله آسانسور سهیم هستند. بنابراین شما در زمان خرید آپارتمان باید همه جوانب از جمله رعایت کردن قوانین آپارتمان نشینی را مد نظر داشته باشید. در واقع زندگی آپارتمان نشینی دغدغه ها خاص خود را دارد و در صورت مشاهده رفتارهای ناخوشایند همسایگان از جمله سر و صدای زیاد باید صبوری پیشه کنید.

امکانات ویلا


بحث امکانات از مهمترین فاکتورهای مهم در زمان خرید است. با توجه به فضای بیشتر ویلا نسبت به آپارتمان به طور مسلم می توان در محیط ویلا باغچه ای زیبایی از درختان وگل ها را طراحی کرد. در واقع دست شما با توجه به فضای بیشتر ویلا، بازتر است و شما می توان تغییرات بیشتری را در فضای ویلا ایجاد کنید و نیاز به کسب اجازه از همسایگان خود را ندارید.

بررسی مزایا و معایب خانه های آپارتمانی و ویلا

اگر شما قصد سرمایه گذاری در نواحی شمالی را دارید باید با توجه به در نظر گرفتن مزایا و معایب خرید ویلا یا آپارتمان اقدام به سرمایه گذاری در هر کدام از بخش ها کنید. ازمزایای ویلا می توان به مواردی همچون دسترسی آسان به فضای سبز، داشتن حیاط و دسترسی به فضای آزاد خصوصی، فضای بزرگ تر، مستقل بودن خانه، تهویه مطبوع هوای ساختمان، کاهش مواجه شدن هر ساعت از شبانه روز با دیگر افراد، امکان برگزاری جشن ها و مراسم مهمانی، امکان تعمیرات و بازسازی خانه بدون دردسر، نگهداری بهتر و راحت تر از حیوانات خانگی، آزادی عمل بیشتر برای طراحی دکوراسیون و حذف مزاحمت های ناشی از زندگی آپارتمان نشینی اشاره کرد. البته در کنار این مزایا می توان به برخی از معایب خرید ویلا از جمله افزایش هزینه های مربوط به سرمایش و گرمایش فضای ویلا و همچنین به رسیدگی بیشتر خانه های ویلایی اشاره کرد. در مقابل نیز به برخی از مزایای سرمایه گذاری در بخش خرید آپارتمان اشاره خواهیم کرد.
قیمت مناسب تر، نگهداری آسان تر، امنیت بالاتر، داشتن چشم انداز زیبا در طبقات بالاتر، شیک و لوکس بودن خانه های آپارتمانی و هزینه های پایین گاز و آب و برق از جمله مزایای خرید آپارتمان در نواحی شمالی است. اما در کنار این مزایا معایبی همچون موارد زیر را می توانیم مانند پایین آمدن آزادی عمل، امکان نم زدگی خانه از واحدهای بالاتر، امکان دسترسی به فضای کوچک خانه به دلیل متراژ پایین و نداشتن حیاط و دسترسی پایین در زندگی آپارتمان نشینی بیان کنیم.

زندگی درخونه های مخطلف دارای شرایط متفاوتیه امامعمولا ویلایی به خاطرمستقل بودن محبوبیت بیشتری نسبت به آپارتمانی دارد

مزایای زندگی درآپارتمان

قیمت مناسب تر -امنیت بیشتر -شیک ومدرن بودن -هزینه قیوض کمتر -نگهداری راحت تر – داشتن چشم انداز زیبا درطبقات بالا

معایب زندگی درآپارتمان

نداشتن حیاط -متراژپایین وفضای محدود – خرابی مشاعات ساختمان – امکان نم زدگی ازطبقاط بالا-

آزادنبودن کودکان برای بازی – سروصداومزاحمت همسایگان

برای سرمایه گذاری در شمال در بخش خرید ویلا یا آپارتمان باید به همه مزایا و معایب خانه های ویلایی و آپارتمانی توجه داشته باشید تا به راحتی بتوانید در نواحی شمالی بهترین سرمایه گذاری را انجام دهید. در واقع توجه کردن به قیمت، امکانات، امنیت، سبک زندگی، متراژ ،فرهنگ افراد و همچنین در نظر گرفتن تعداد افراد خانواده شما را در تصمیم گیری خرید ویلا یا آپارتمان در نواحی شمالی هدایت خواهد کرد.

پیام بگذارید